Kalkulator kredytów gotówkowych

Różne nieprzewidziane wydatki lub większe inwestycje sprawiają, że zmuszeni jesteśmy do korzystania z kredytów. Zazwyczaj, jak to dzieje się w przypadku pożyczki na zakup mieszkania, czy też kredytu na zakup samochodu, bank wymaga od potencjalnego klienta zaznaczenia, na co będzie przeznaczona kwota kredytu, przy czym może to być ściśle określony cel. Inaczej dzieje się w przypadku kredytu gotówkowego. Środki finansowe pozyskane z tego tytuły można bowiem przeznaczyć na dowolny cel.

Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest os zdolności kredytowej. Podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, można wyróżnić kilka odmian tego rodzaju kredytu. Kredyt konsumpcyjny przeznacza się na zakup dóbr konsumpcyjnych. Linia kredytowa w ROR daje możliwość wypłacenia z rachunku bankowego większej sumy pieniędzy niż ta, która dostępna jest na koncie. Kredyt na kartach kredytowych podobny jest do tego wcześniej omawianego, jednak dotyczy on karty kredytowej i jest przeważnie wyżej oprocentowany.

Niemal każdy bank posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Różnią się one między sobą wysokością oprocentowania, a także wymaganymi dokumentami. By obliczyć, jaką kwotę kredytu może nam bank udzielić, ile będziemy musieli zapłacić, a także wybrać najkorzystniejszą ofertę, warto jest skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Ten internetowy „podpowiadacz” pomógł już niejednej osobie. Zasada działania kalkulatora kredytowego jest bardzo prosta. Wprowadzamy w odpowiednie miejsca kilka danych, możemy bez większego problemu określić orientacyjnie jaki jest koszt kredytu, wysokość poszczególnych rat kredytu, a także znaleźć oferty banków, które najbardziej odpowiadają naszym możliwościom i wymaganiom.

Oczywiście róże kalkulatory kredytowe obliczają rożne dane. Najczęściej, by uzyskać odpowiedź, trzeba wprowadzić kwotę, jaką chcemy pożyczyć, określić okres kredytowania, wybrać rodzaj rat: równe lub malejące oraz wysokość oprocentowania nominalnego. Niektóre rodzaje kalkulatorów, w zależności od zaznaczonej opcji, uwzględniają lub też nie prowizję.